search
Het Pentagon haalt uit naar populaire film op Netflix
Films / Nieuws

Het Pentagon haalt uit naar populaire film op Netflix

De film "A House of Dynamite" roept debat op over Amerikaanse raketafweer en nucleaire dreiging.

De Netflix-film A House of Dynamite zorgt voor discussie tot in de hoogste kringen. Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft officieel gereageerd op wat het noemt onjuiste aannames in de thriller van regisseur Kathryn Bigelow. Volgens het Pentagon klopt het beeld dat de film schetst over de betrouwbaarheid van Amerikaanse raketafweer niet met de werkelijkheid.

In de film, waarin Idris Elba de president speelt, falen raketten om een vijandelijke aanval op Chicago te onderscheppen. Het scenario zou volgens het Pentagon onrealistisch zijn: de echte systemen zouden al meer dan tien jaar “een honderd procent slagingspercentage” tonen tijdens tests.

“Respectvol oneens”


Scenarist Noah Oppenheim liet in een reactie weten dat hij het “respectvol oneens” is met de kritiek. “Ik ben blij dat het Pentagon kijkt en reageert, want dit is precies het gesprek dat we wilden aanzwengelen,.. De film, die eerder in première ging op het filmfestival van Venetië, wil volgens hem vooral een maatschappelijk debat openen over nucleaire dreiging.

Bigelow benadrukte dat ze de productie onafhankelijk hield van militaire invloed. “We wilden volledige creatieve vrijheid,” verklaarde ze eerder. Wel werd gebruikgemaakt van oud-adviseurs uit het defensieapparaat, maar geen van hen was betrokken bij de huidige regering.

Ongemakkelijke werkelijkheid


Hoewel het Pentagon afstand neemt van de film, blijft de thematiek relevant. De VS beschikt momenteel over zo’n 44 onderscheppingsraketten, verspreid over bases in Alaska en Californië, met plannen om het systeem tegen 2028 fors uit te breiden. Bigelow noemde het zorgwekkend hoe het idee van kernwapens “genormaliseerd” is geraakt. “We denken er niet over na, maar het blijft altijd een dreiging,” aldus de regisseur.

Interesse om voor ons te komen schrijven? Wij zijn op zoek naar freelance recensenten.

Aanbevolen artikelen