search
Prime Video-serie 'Ride or Die': Octavia Spencer en Hannah Waddingham zijn aan elkaar gewaagd als vrouwelijke equivalenten van James Bond
Recensie

Prime Video-serie 'Ride or Die': Octavia Spencer en Hannah Waddingham zijn aan elkaar gewaagd als vrouwelijke equivalenten van James Bond

Twee besties ruilen een suffe boekclub en antiekmarkten in voor wervelende actie- en spionageklus.

Regie: Peyton Reed, DeMane Davis, Allison Liddi-Brown, e.a. | Cast: Octavia Spencer (Debbie), Hannah Waddingham (Judith/Whiptail), Ed Skrein (Billy Donovan), Sylvia Hoeks (Ana/Redback), Bill Nighy (The Director), Calam Lynch (Sam), Savannah Steyn (Queenie), Catyy Tyson (Mrs. Williams), e.a. | Afleveringen: 8 | Speelduur: 43-56 minuten | Jaar: 2026

Met een vriendschap van ruim twintig jaar op de teller kunnen beste vriendinnen Judith en Debbie met elkaar lezen en schrijven. Althans dat dachten ze. Ze ontmoetten elkaar ooit toen de Amerikaanse Debbie, die getrouwd is met een Britse politicus, met panne langs de kant van de weg stond. De dames bleken een gevoel voor humor en een voorliefde voor literatuur en antiekmarkten te delen. Juriste Debbie heeft altijd gedacht dat haar beste vriendin een saaie forensisch accountant was, maar dat blijkt gebaseerd op een leugen.

Judith, die trouwens niet eens zo heet en in haar werkzame leven bekend staat als Whiptail, heeft al die jaren een dubbelleven voor Debbie verzwegen. In plaats van te duiken in de cijfertjes van bedrijven om zo financiële fraude op te sporen, blijkt de afgetrainde blondine een huurmoordenares die naar eigen zeggen alleen maar slechte mensen omlegt. Debbie ontdekt dit op een benefietgala waar ze elkaar onverwacht tegen het lijf lopen. Judith probeert daar een crimineel een kopje kleiner te maken, terwijl Debbie net de bons heeft gekregen van haar echtgenoot.

Nu hebben we soortgelijke uitgangspunten wel vaker in films en series gezien, maar de achtdelige Amerikaanse actiekomedie Ride or Die weet de onthulling van de achtergehouden loopbaan van Judith wel heel smeuïg te brengen. Op een avond waarin haar hele leven compleet op zijn kop wordt gezet, kan een vluchtpoging voor de Albanese maffia er kennelijk voor Debbie ook nog wel bij. Waar vriendschappen zich in de loop der jaren steeds meer verdiepen, gebeurt dit tussen Judith en Debbie wel heel resoluut.

Het werpt dan ook de vraag op wat hun band eigenlijk ooit waard is geweest. De serie, opgetuigd door Tessa Coats, begint nog tamelijk amusant wanneer Debbie van de ene verbazing in de andere valt en haar open mond nauwelijks dicht kan krijgen. Het wordt zelfs haast vervelend dat Debbie, na het heelhuids volbrengen van de missie waarin ze gestort wordt, zweert nooit meer wat met Judith te maken te willen hebben, om haar vervolgens toch weer het vege lijf te redden. Gelukkig houden de schrijvers deze afgezaagde thematiek niet al te lang vol, want er staan de dames nog een boel hachelijke situaties te wachten.

Ride or Die wisselt de komedie geleidelijk in voor brute actie die niet had misstaan in een Bond- of Jason Bourne-film. Daarbij is het een prettige bijkomstigheid dat het voornamelijk draait om twee vrouwen die situaties tot een goed einde moeten zien te brengen, zonder dat de girl power voortdurend onder onze neus wordt gewreven. De organisatie waarvoor Judith werkt en die wordt geleid door een door Bill Nighy vertolkte mysterieuze man, blijft lastig te peilen. En dan is er nog een doodgewaande agent (vertolkt door ‘onze eigen’ Sylvia Hoeks) die het op Judith heeft voorzien.

De mannen steken er zelfs lekker bleek bij af. Zoals het suffige Q-achtige hulpje Sam, die niet weet wat hij met al dat oestrogeen aan moet. De ware sterren zijn Octavia Spencer, die nog nooit op een teleurstellende acteerklus betrapt is, en Ted Lasso-actrice Hannah Waddingham. Zij laat als afgetrainde, berekenende moordmachine steeds meer kwetsbaarheid zien, terwijl Spencer juist meer lef ontdekt.

Contrasten doen het nou eenmaal lekker. Ride or Die verliest naarmate de finale nadert door onnodig verwarrende (zij)plots de speelsheid van het begin. Maar door de degelijk uitgewerkte personages en keur aan Europese locaties is het een uiterst amusante achtbaanrit. Waar best nog een seizoen aan vast geplakt mag worden.



Aanbevolen artikelen